Ziņas
E. Rinkēvičs ar Maltas prezidentu

2023. gada 23. martā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Maltas Republikas prezidentu Dr. Džordžu Vellu (Dr. George W. Vella), kas Latvijā ieradies oficiālajā vizītē. Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un Maltas divpusējā sadarbība, Krievijas agresija Ukrainā, aktuālie Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumi, migrācija un situācija globālajos Dienvidos.

Amatpersonas pauda gandarījumu par Latvijas un Maltas draudzīgajām attiecībām un sadarbību Eiropas Savienībā un citās starptautiskajās organizācijās. Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra pieaugošo ekonomiskās sadarbības potenciālu un vēlmi stiprināt nozaru sadarbību starp Latvijas un Maltas uzņēmumiem un izglītības un pētniecības institūcijām.

Abu valstu mērķis ir stiprināt starptautisko kārtību. Sarunu partneri uzsvēra, ka tikai kopīgiem spēkiem ir iespējams cīnīties ar globālajiem izaicinājumiem. E. Rinkēvičs pauda atzinību Maltas darbam kā ANO Drošības Padomes nepastāvīgajai dalībvalstij un ciešajai sadarbībai starp Latviju un Maltu šajā organizācijā.

Maltas prezidenta vizīte Latvijā notiek no 21. līdz 24. martam. No 2013. līdz 2017. gadam Dr. Džordžs Vella bija Maltas Republikas ārlietu ministrs.