Ziņas
Ārlietu ministrs - ANO ir jāturpina sniegt visa veida atbalsts Ukrainai

2022. gada 19. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ņujorkā tikās ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas prezidentu Čabu Kēreši (Csaba Kőrösi), lai apliecinātu stingru Latvijas atbalstu multilaterālismam un ANO centieniem, reaģējot uz pašreizējiem globālajiem izaicinājumiem, it īpaši saistībā ar Krievijas kara Ukrainā ietekmi uz starptautisko kārtību.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs apsveica Č. Kēreši ar ievēlēšanu amatā un izteica atbalstu prezidenta izvirzītās darbības prioritātēm. Ministrs apstiprināja, ka efektīva daudzpusējā sadarbība ir būtiska starptautiskās drošības saglabāšanai un globālo izaicinājumu risināšanai.

Ministrs izteica pārliecību, ka starptautiskajai sabiedrībai, tai skaitā ANO, ir jāturpina sniegt Ukrainai visa veida atbalstu, cik ilgi tas būs nepieciešams. “Latvija piedalās starptautiskajos mehānismos, kas dokumentē un izmeklē Krievijas pastrādātos noziegumus. Krievijas atbildības jautājums ir jāskata arī Apvienotajās Nācijās,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

“Latvija aktīvi iesaistās Ģenerālās asamblejas un ANO struktūru darbā Krievijas īstenotā kara Ukrainā un tās atbildības, dezinformācijas apkarošanas un medijpratības un digitālās sadarbības jautājumos,” sacīja E. Rinkēvičs.

Amatpersonas pārrunāja arī jauniešu iesaisti ANO procesos.

Ārlietu ministrs tiekas ar ANO Ģenerālās asamblejas 77. sesijas prezidentu