Ziņas
Ar DĀR ārlietu ministri

2022. gada 24. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) ārlietu ministri Naledi Pandoru (Naledi Pandor). Ministri pārrunāja abu valstu attiecības, Eiropas Savienības (ES) un Āfrikas Savienības sadarbību un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda cerību, ka plānotās ārlietu ministriju politiskās konsultācijas Pretorijā šī gada oktobrī dos iespēju identificēt savstarpēji interesējošās sadarbības jomas.

“Esam ieinteresēti attīstīt sadarbību informācijas tehnoloģiju, izglītības un zinātnes jomās,  kā arī loģistikas un transporta nozarē, izmantojot Latvijas ostu un lidostas priekšrocības. Konvencijas par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu, nolīguma par gaisa satiksmi vai memoranda par ekonomisko sadarbību noslēgšana veicinātu valstu sadarbības potenciāla īstenošanu,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs aicināja DĀR izvērtēt iespēju piemērot Latvijas pilsoņiem tādus pašus ieceļošanas noteikumus kā lielākajai daļai ES pilsoņu. Tādējādi tas dotu iespēju uzturēties DĀR bez vīzas līdz 90 dienām.

Ministri apmainījās viedokļiem par Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Ārlietu ministrs informēja, ka 2025. gadā Latvija pirmo reizi kandidē ievēlēšanai ANO Drošības padomē 2026.–2027. gada termiņam.