Ziņas NATO
Viktorīnu sērija Latvijas 20 gadi NATO

2024. gada 29. martā aprit 20 gadi, kopš Latvija kļuva par pasaulē spēcīgākās militārās alianses – Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalsti. Atzīmējot šo gadskārtu, Ārlietu ministrija rīko viktorīnu sēriju “Latvijas 20 gadi NATO”. Martā un aprīlī sešās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Ventspilī, Siguldā un Ogrē  ̶  norisināsies astoņas viktorīnas. Galvenās balvas ieguvējiem būs iespēja apmeklēt NATO mītni Briselē.   

Viktorīnas mērķis ir veicināt jauniešu, studentu un sabiedriski aktīvo iedzīvotāju zināšanas un interesi par NATO, dalībvalstu darbību NATO un sabiedroto izvietotajiem bruņotajiem spēkiem Latvijā, kā arī par Latvijas pienesumu NATO un ieguvumiem no dalības NATO.   

Ārlietu ministrija šo viktorīnu rīko sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu, Latvijas Republikas pastāvīgo pārstāvniecību NATO, kafejnīcu tīklu “Ezītis miglā” un kafejnīcu “Windau coffee”, kā arī Amerikas Savienoto Valstu, Apvienotās Karalistes, Dānijas, Igaunijas, Kanādas, Lietuvas, Norvēģijas un Somijas vēstniecībām Latvijā.    

Pirmā kārta norisināsies klātienē, un katras viktorīnas sākums būs pulksten 19.00:  

  • “Purvciema Ezītis miglā” (Dzelzavas iela 44b), Rīgā 5. martā, 
  • “Daugavpils Ezītis miglā” (Rīgas iela 30), Daugavpilī 11. martā, 
  • “Jelgavas Ezītis miglā” (Raiņa iela 20), Jelgavā 19. martā
  • “Windau coffee” (Pils iela 25), Ventspilī 22. martā, 
  • “Siguldas Ezītis miglā” (Rūdolfa Blaumaņa iela 2), Siguldā 3. aprīlī
  • “Tērbatas Ezītis miglā” (Tērbatas iela 55), Rīgā 8. aprīlī, 
  • “Kalnciema Ezītis miglā” (Slokas iela 17), Rīgā 9. aprīlī, 
  • “Ogres Ezītis miglā” (Brīvības iela 19), Ogrē 16. aprīlī. 

Otrā kārta norisināsies virtuāli 23. aprīlī pulksten 19.00, un tajā  piedalīsies visas klātienes viktorīnās 1. vietu ieguvušās komandas. Virtuālajā kārtā pirmās trīs vietas ieguvušās komandas saņems galveno balvu – apmaksātu vienas dienas vizīti NATO galvenajā mītnē Briselē, Beļģijā. 

Lai piedalītos viktorīnā, nepieciešams izveidot 3-5 cilvēku komandu, kuru reģistrēs katrā norises vietā pirms viktorīnas sākuma. Dalība viktorīnā ir bez maksas. Lai saņemtu galveno balvu, komandas dalībniekiem ir jābūt pilngadīgiem Latvijas pilsoņiem. 

Vairāk par viktorīnas norisi un dalības nosacījumiem