Ziņas Diasporai

Ja Tev ir pieredze, strādājot starptautiskās starpvaldību un nevalstiskās organizācijās, aicinām pievienoties Starptautiskajās organizācijās strādājošo Latvijas profesionāļu forumam Rīgā! Forums norisināsies 2022. gada 17. augustā Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā un Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē.

Lai attīstītu starptautiski atvērtu un dinamisku valsts pārvaldi, vērtīgu pienesumu var dot sadarbība ar starptautiskajās organizācijās strādājošiem Latvijas izcelsmes profesionāļiem. Nelielas valsts ietekmi nosaka prasme veidot “tīklojumu diplomātiju”, piesaistīt neformālu atbalstu, zināšanas un radošo kapitālu. Tomēr galvenais avots ir cilvēki  - pārvaldības jomas profesionāļi gan Latvijā, gan pasaulē, tādēļ sadarbībai aicinām visus piedalīties Starptautiskajās organizācijās strādājošo Latvijas profesionāļu forumā.

Foruma mērķis ir veidot pastāvīgu neformālo sadarbību starp Latvijā un starptautiskajās organizācijās strādājošiem profesionāļiem, kā arī pārrunāt Latvijas attīstības prioritātes un starptautisko pozīciju. Forumā tiks prezentēts Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījuma centra jaunākais pētījums “Latvijas profesionāļu iesaiste diasporas diplomātijā un tīklojuma diplomātijas potenciāls”

Forums noritēs brīvā gaisotnē, diskutējot, rosinot domapmaiņu un iespēju  izvirzīt jaunas iniciatīvas.  Foruma atklāšana un pētījuma plenārsesijas tiks pārraidītas tiešraidē, savukārt apaļā galda diskusijas - domnīcas noritēs klātienē bez tiešraides vai ieraksta (pēc Chatham House noteikuma).

Foruma ietvaros dalībniekiem būs iespēja piedalīties diskusijā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Jūrmalas rezidencē.

Forumu rīko Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Valsts prezidenta kanceleja, Valsts kanceleja un Diasporas uzņēmēju, profesionāļu un zinātnieku kustība #esiLV.

Detalizēta informācija par forumu un foruma programma ir pieejama šeit: