Dialogs ar Latvijas iedzīvotājiem par Eiropas nākotni

23.10.2018. 16:22

2018. gada oktobrī Latvijā ir uzsākts dialogs ar iedzīvotājiem par Eiropas nākotni, aicinot iesaistīties redzējumu un ideju apmaiņā.

Iedzīvotāju viedokļu izzināšanu Eiropā ierosināja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Ārlietu ministrija aicina ikvienu aktīvi piedalīties šajās diskusijās visā Latvijā gan tiešsaistes platformā, līdz 9. novembrim izsakot viedokli interneta portālā https://ManaEiropa.ManaBalss.lv, gan piedaloties sarunās klātienē.

Sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā Ārlietu ministrijas reģionālās diskusijas notiek Jelgavā (15. oktobrī), Daugavpilī (16. oktobrī), Liepājā (25. oktobrī) un Valmierā (26. oktobrī).

Publiskās diskusijas organizē arī Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar citām nevalstiskām organizācijām. Uz Eiropas sarunām iedzīvotājus aicina arī ES informācijas punktu koordinatori, rīkojot diskusijas Ventspils, Rēzeknes, Jēkabpils, Kuldīgas un Rīgas bibliotēkās.

Nacionālie rezultāti tiks apkopoti kopīgā ziņojumā un iesniegti Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem, kuri tos apspriedīs 2018. gada decembra Eiropadomes sanāksmē.

Iedzīvotāju viedokļi būs ieguldījums kopīgas vīzijas veidošanā par ES turpmāko attīstību, valstu un valdību vadītājiem līdz 2019. gada jūnijam vienojoties par ES prioritāriem darbības virzieniem turpmākajos piecos gados.