Latvijas Republikas un Saūda Arābijas Karalistes divpusējās attiecības

23.07.2020. 15:46

 

 

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Latvijas un Saūda Arābijas diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 2003. gada 21. martā.

Saūda Arābijas vēstnieki Latvijā

Kopš 2018. gada 17. jūlija Saūda Arābijas vēstnieks Latvijā ir Dr Fajsals Binibrāhīms Gulāms (Dr Faisal bin Ibrahim Ghulam). Vēstnieka rezidences vieta ir Helsinki, Somija. Pirmais Saūda Arābijas vēstnieks Latvijā bija Nājifs Alabūds (Naif Al Aboud), kura akreditācija notika 2016. gada 19. aprīlī.

Latvijas vēstnieki Saūda Arābijā

Latvijas Valsts prezidents 2020. gada 17. janvārī uzticēja Atim Sjanītam veikt Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka pienākumus Saūda Arābijas Karalistē (rezidences vieta – Abūdabī).[1] Latvijas pirmā vēstniece Saūda Arābijā bija Astra Kurme, kuras akreditācija notika 2018. gada 5. martā.

 

[1] https://www.vestnesis.lv/op/2020/13.1

 

 

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

Latvijas amatpersonu vizītes Saūda Arābijā

2019.g. 6. – 7. novembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte Saūda Arābijā, kuras laikā viņš tikās ar Saūda Arābijas karali V.M. Salmānu Binabdulazīzu Āl Saūdu (H.M. King Salman bin Abdulaziz Al Saud), Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietnieku Abdullāhu Binsālimu Almutanī (prof. Abdullah S. Al-Maatani) un ārlietu ministru Faisalu Binfarhānu Ālsaūdu (Prince Faisal bin Farhan Al Saud), kā arī kopā ar Saūda Arābijas finanšu ministru Muhamadu Binabdullāhu Aldžadānu (Mohammed bin Abdullah Al-Jadaan) parakstīja konvenciju par izvairīšanos no dubultas nodokļu uzlikšanas.

2017.g. 19.-20. decembris

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās vizītē Saūda Arābijā. Tās laikā tika parakstīts memorands par politiskajām konsultācijām starp Latvijas un Saūda Arābijas Ārlietu ministriju.

 

Nozīmīgākās divpusējas tikšanās ārpus divpusējām vizītēm

2020. g. 14.-16. februāris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Saūda Arābijas ārlietu ministru V.A. princi Fajsalu Binfarhānu Āl Saūdu (H.H. Prince Faisal bin Farhan Al Saud) 56. Minhenes drošības konferences laikā.

2019.g. 24.-25. februāris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Saūda Arābijas ārlietu ministru Dr Ibrāhīmu Binabdulazīzu Alasāfu (Dr Ibrahim bin Abdulaziz Al-Assaf) Eiropas Savienības – Arābu Valstu līgas samita laikā Šarmelšeihā, Ēģiptē.

2018.g. 12.-14. februāris

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs konferences laikā par Irākas rekonstrukciju Kuveitā tikās ar Saūda Arābijas ārlietu ministru Ādilu Aldžubajru (Adel al-Jubeir).

 


PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

2019. gada 7. novembrī Saeimā tika izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Saūda Arābijas Karalistes parlamentu.

 

 

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kas darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā finanšu, banknošu, maksājumu un maksājumu sistēmu, finanšu stabilitātes, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

-        Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Saūda Arābiju

-        Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Saūda Arābiju

-        Tiešās investīcijas

-        Tūrisms

 

 

LĪGUMI

Latvijas Republikas divpusējie līgumi, kas noslēgti kopš 1990. gada 4. maija ir atrodami šeit.

 

 

INFORMĀCIJAS AVOTI

Noderīgas saites:

Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajos Arābu Emirātos

Saūda Arābijas vēstniecība Somijā

Saūda Arābijas Ārlietu ministrija

Saūda Arābijas parlaments - Konsultatīvā padome (Majlis Ash-Shura)

Informācija par valsti (Saūda Arābijas valdības portāls)