Latvijas Republikas un Bolīvijas Daudznacionālās Valsts divpusējās attiecības

03.01.2020. 12:19

Latvijas Republika diplomātiskās attiecības ar Bolīvijas Daudznacionālo Valsti (spāņu valodā Estado Plurinacional de Bolivia) ir nodibinājusi 2003. gada 8. jūlijā. Latvija ar Bolīviju uztur diplomātisko sadarbību, galvenokārt, starptautisku organizāciju ietvaros. Bolīvija vēl nav nozīmējusi Bolīvijas diplomātisko pārstāvi Latvijā, kā arī Latvija vēl nav nozīmējusi savu diplomātisko pārstāvi Bolīvijā.

Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija pievienojās Eiropas Savienības sadarbības dialogam ar Bolīviju, kas notiek Eiropas Savienības un Andu kopienas dialoga ietvaros.

 


SAVSTARPĒJĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

2003.gada 8.jūlijs

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Pēteris Vaivars uzturējās vizītē Bolīvijā, kur tikās ar Bolīvijas ārlietu ministru. Vizītes laikā notika tikšanās ar vairākām Bolīvijas ārlietu ministrijas direkcijām.

2003. gada 8. jūlijā Bolīvijā, Lapasā tika parakstīts kopīgais paziņojums par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latvijas Republiku un Bolīvijas Republiku. Kopīgo paziņojumu par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp abām valstīm Latvijas vārdā parakstīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Pēteris Vaivars un Bolīvijas vārdā - Bolīvijas ārlietu ministrs Karloss Saavedra Bruno (Carlos Saavedra Bruno).

 

 


SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

-        Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Bolīviju

-        Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Bolīviju

-        Tiešās investīcijas

-        Tūrisms

 

 


ĪSA INFORMĀCIJA PAR BOLĪVIJU

Platība

1 098 581 km²,

Iedzīvotāju skaits

10,717,752. (2014. gads)

Galvaspilsēta

Sukre

Valsts valoda

Spāņu, kečua, aimara, guarani un citas 33 valodas

Reliģija

Romas katoļu - 95%; protestanti - 5%

Valsts iekārta

Prezidentāla republika, neatkarīga kopš 1825. gada

Nacionālā svētku diena

Neatkarības diena – 6. augusts

Naudas vienība

Boliviano


 

INFORMĀCIJAS AVOTI

 

Eiropas Savienības – Bolīvijas attiecības: http://www.eeas.europa.eu/bolivia/index_en.htm

Bolīvijas Ārlietu ministrijas mājaslapa: http://www.rree.gob.bo/webmre/

 


Informācija ceļotājiem:

Latvijas pilsoņi, dodoties uz Bolīviju, var uzturēties līdz 90 dienām gadā bez vīzas, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms.

Ceļojumu brīdinājumi: http://www.am.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/celodrosi/bridinajumi/bolivija/

Aplikācija "Ceļo droši": http://www.am.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/aplikacija-celo-drosi/