Sadarbību ar Šrilanku sekmējusi Latvijas vēstniecības Indijā atvēršana 2015. gadā un Latvijas pirmā nerezidējošā vēstnieka akreditācija Šrilankā 2019. gadā. Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Šrilanku ekonomikā, kā arī izglītības un kultūras jomā.

DIPLOMĀTISKĀS ATTIECĪBAS

1991. gada 10. oktobrī Šrilankas Demokrātiskā Sociālistiskā Republika atzina Latvijas Republikas neatkarību. 1996. gada 19. septembrī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

Latvijas nerezidējošā vēstniecība Šrilankā atrodas Deli, Indijā. 2019. gada 6. maijā Šrilankā akreditējās pirmais Latvijas nerezidējošais vēstnieks Artis Bērtulis ar rezidenci Deli. Kopš 2022. gada Šrilankā darbojas Latvijas goda konsuls Vernons Manils Fernando (Vernon Manil Fernando). No 2001. līdz 2021. gadam Latvijas goda ģenerālkonsuls Šrilankā bija Tomass Franks Detvailers (Thomas Frank Daetwyler).

Šrilankas nerezidējošais ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā no 2022. gada 8. februāra ir Daršana Mahendra Perera (Dharshana Mahendra Perera) ar rezidenci Stokholmā, Zviedrijā. Kopš 2001. gada Šrilankas goda ģenerālkonsuls Latvijā ir Arnis Ančupāns.

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

Latvijas amatpersonu vizītes Šrilankā

2019. g. 6. maijs    

nerezidējošā vēstnieka A.Bērtuļa akreditācijas vizīte

Šrilankas amatpersonu vizītes Latvijā

2022. g. 7.-10. februāris 

nerezidējošā vēstnieka D. M. Pereras akreditācijas vizīte Latvijā 

2009. g. 14.16. septembris

Šrilankas parlamenta spīkera Vidžesinghes Džajavēras Mudijanselages Lokubandaras vizīte

2009. g. 28.31. janvāris

Šrilankas ārlietu ministra Rohitas Bogolāgamas (Rohitha Bogollagama) vizīte

Tikšanās

2023. g. 13. maijs Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Šrilankas ārlietu ministru Ali Sabri (Ali Sabry) ES un Indijas–Klusā okeāna reģiona ministru foruma laikā Stokholmā, Zviedrijā

PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

12. un 13. Saeimā Deputātu grupa sadarbībai ar Šrilankas parlamentu nav nodibināta. 2012. gada 1. februārī 11. Saeimā tika nodibināta Deputātu grupa sadarbībai ar Šrilankas parlamentu deviņu locekļu sastāvā (vadītāja Ina Druviete, grupas vadītājas vietnieks – Arvils Ašeradens).

2008. gada 15. novembrī Šrilankas parlamenta 13. sasaukumā (spēkā no 2004. līdz 2010.g.) tika izveidota Šrilankas–Latvijas parlamentārās draudzības asociācija deputāta Dona Edvīna Vērasinghes Gunasekeras (Don Edwin Weerasinghe Gunasekera)  vadībā.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Latvija ir ieinteresēta paplašināt ekonomiskās attiecības ar Šrilanku tādās jomās kā transports un loģistika, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, farmācija un tūrisms.

Galvenās Latvijas eksporta preču grupas: tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi, farmācija, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas.

Galvenās importa preču grupas no Šrilankas: gumijas un plastmasas izstrādājumi, augu valsts produkti.

Plašāk:

Ārējā tirdzniecība pēc valsts (csb.gov.lv)
https://statdb.bank.lv/lb/Data/128

SADARBĪBA KULTŪRAS, IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES JOMĀ

Stabilizējoties situācijai Šrilankā, Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību izglītības un kultūras jomā, piesaistot Šrilankas studentus studijām Latvijas augstskolās, kā arī sekmējot izstāžu un māksliniecisko kolektīvu apmaiņu. Latvijas augstākās izglītības iestādēs 2022./2023. akadēmiskajā gadā studēja 372 Šrilankas pilsoņi. Rīgas Tehniskā Universitāte Šrilankas galvaspilsētā Kolombo 2015. gadā atklāja Informācijas centru.

2018. gada 2. oktobrī Liepājas Simfoniskais orķestris, valsts simtgades programmas ietvaros, devās koncertturnejā uz Šrilanku.

NODERĪGAS SAITES

Vispārēja informācija par valsti: https://www.news.lk/

Šrilankas Demokrātiskās Sociālistiskās Republikas parlaments: http://www.parliament.lk/

Šrilankas Demokrātiskās Sociālistiskās Republikas valdība: https://www.gov.lk/

Šrilankas Demokrātiskās Sociālistiskās Republikas Ārlietu ministrija: https://mfa.gov.lk/

Šrilankas vēstniecība Latvijā (atrodas Stokholmā): https://www.stockholm.embassy.gov.lk/en/

Latvijas vēstniecība Šrilankā (atrodas Ņūdeli, Indijā): https://www2.mfa.gov.lv/en/newdelhi

Tūrisma informācija: https://www.srilanka.travel/