Dallasa

No 2021. gada 2. līdz 5. novembrim Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs Vašingtonā, Amerikas Savienotajās Valstīs, tikās ar ASV Kongresa un Senāta pārstāvjiem, Nacionālās Drošības padomes, Valsts departamenta, Enerģētikas un Komercdepartamenta amatpersonām, kā arī Starptautiskās Attīstības Finanšu korporācijas vadību. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un ASV divpusējās un transatlantiskās attiecības.

Valsts sekretārs īpašu uzmanību veltīja ekonomiskās sadarbības veicināšanai un Trīs jūru iniciatīvai, iepazīstinot ar tās mērķiem un prioritātēm nākamā gada samitā, kuru apņēmusies rīkot Latvija. A. Pelšs novērtēja un uzsvēra ASV līdzšinējo iesaisti iniciatīvā: “Trīs jūru iniciatīva ir ģeopolitiski nozīmīga sadarbības platforma ar lielu potenciālu attīstīt reģionu, piesaistot investīcijas. Iniciatīva sniedz nozīmīgu ieguldījumu transatlantisko saišu stiprināšanā”.

Ar ASV partneriem tika pārrunāta abu valstu ekonomiskā sadarbība, uzsverot Latvijas potenciālu tehnoloģiju jomā. “Esam gandarīti par Latvijas paveikto augsto tehnoloģiju jomā un vēlamies attīstīt sadarbību ar ASV uzņēmumiem”, atzina A. Pelšs.

Apspriežot drošības politikas jautājumus un kopējo ģeopolitisko situāciju pasaulē, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs uzsvēra ASV klātbūtnes ievērojamo lomu Baltijas valstīs. Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāta situācija Baltkrievijā un tās reģionā, uzsverot Eiropas Savienības un ASV koordinētās atbildes nozīmi situācijas stabilizēšanā.  

Vizītē Andris Pelšs un Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga apmeklēja Teksasu, kur piedalījās Dalasas Ārpolitikas institūta rīkotajā apaļā galda diskusijā un svinīgā ceremonijā atklāja Latvijas uzņēmuma Printful ražotni. Sveicot uzņēmuma Dalasas filiāles vadību un darbiniekus, valsts sekretārs pauda gandarījumu par uzņēmuma straujo attīstību un Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē. ”Ražotnes atvēršana ir apliecinājums Latvijas uzņēmumu spējai izvērst globālu darbību. Esmu pārliecināts, ka Latvijā mājo daudz ideju ar līdzīgu potenciālu,” uzsvēra valsts sekretārs.

 

Informācijai

Uzņēmums Printful ir dibināts 2013. gadā ASV ar centrālo biroju Rīgā. Tas piedāvā integrāciju ar e-komercijas platformām, automatizējot “apdrukas pēc pieprasījuma” pakalpojuma veikšanu un produktu piegādi. Printful piedāvā iespēju apdrukāt gan apģērbu un aksesuārus, gan interjera priekšmetus. Printful ir Latvijas pirmais “vienradzis” – uzņēmums, kas novērtēts vairāk nekā 1 miljarda ASV dolāru vērtībā. Kompānija līdz šim atvērusi 9 ražotnes pasaulē, no kurām četras atrodas ASV. Šobrīd Printful nodarbina vairāk kā 1800 darbinieku Ziemeļamerikā un Eiropā.