Ziņas
NATO

2022. gada 7. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru ārkārtas sanāksmē videokonferences formātā, kurā tika pārrunāta pieaugošā drošības situācijas saasināšanās Ukrainas robežas tuvumā un gaidāmās NATO sarunas ar Krieviju.

Dalībvalstis sanāksmē skaidri pauda nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, kā arī stingru apņemšanos turpināt atbalstīt Ukrainas izvēlēto eiroatlantiskās integrācijas attīstības virzienu. Tika uzsvērts, ka katrai valstij ir pašnoteikšanās tiesības izvēlēties savas drošības un aizsardzības politikas attīstības virzienu.

Sabiedrotie bija vienisprātis, ka Krievijas militāro spēku koncentrēšana pie Ukrainas robežas ir satraucoša un destabilizē drošības situāciju Eiropā kopumā. Alianses dalībvalstis sanāksmē  apstiprināja, ka NATO vērtību un kolektīvās aizsardzības pamatprincipi ir nelokāmi un kolektīvā aizsardzība un cieša savstarpējā vienotība ir alianses kopīgās rīcības pamatā.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs sanāksmē uzsvēra: “NATO ir būtiski nodrošināt drošību un aizsardzību visām alianses dalībvalstīm. Ziemeļatlantijas līgumā iekļautais nav ar trešajām valstīm  apspriežams.” Ministrs skaidri norādīja, ka aliansei jāturpina stiprināt aizsardzības un atturēšanas centieni. Diskutējot par Eiropas drošībai būtiskiem jautājumiem, E. Rinkēvičs atzīmēja, ka svarīga ir cieša sadarbība ar partneriem, kā Somija, Zviedrija un ES.