Ziņas
Latvijas un Norvēģijas ārlietu ministri

2022. gada 24. maijā Norvēģijas pilsētā Kristiansannā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Norvēģijas ārlietu ministri Annikenu Vitfeltu (Anniken Huitfeldt). Tikšanās laikā ministri pārrunāja abu valstu divpusējo sadarbību starptautiskajās organizācijās, atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju, kā arī aktuālos drošības politikas jautājumus.

E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Latvija un Norvēģija ir cieši partneri ar kopīgu redzējumu par reģiona drošību un labklājību. Latvija vēlas turpināt aktīvo sadarbību ar Norvēģiju visos līmeņos. “Latvija ir pateicīga par iniciatīvu piešķirt divpusējos EEZ/Norvēģijas grantu fondus mērķtiecīgam Ukraiņu bēgļu atbalstam. 150 000 eiro tiks piešķirti Latvijā pazīstamajai labdarības organizācijai “Ziedot.lv”,” sarunā akcentēja ārlietu ministrs.

“Latvija augsti novērtē Norvēģijas ieguldījumu NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumos Baltijas reģionā, tai skaitā dalību NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijā Baltijas valstīs. NATO samitā Madridē mēs ceram sagaidīt lēmumu par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs, jo esošajā drošības situācijā tā ir kļuvusi par nepieciešamību,” sacīja E. Rinkēvičs. 

Ministri pārrunāja arī NATO paplašināšanās jautājumu. “Somija un Zviedrija ir tuvākie un uzticamākie NATO partneri, un tām ir nozīmīga loma stabilitātes nodrošināšanā mūsu reģionā. Ņemot vērā mūsu ģeogrāfisko novietojumu un izcilo līdzšinējo sadarbību, Latvija atbalsta Somijas un Zviedrijas dalību NATO,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs ielūdza Norvēģijas ārlietu ministri piedalīties ikgadējā Rīgas konferencē, kas norisināsies šā gada 21.22. oktobrī.