Ziņas
neformala vizite Lietuva

2022. gada 27. jūnijā Šauļos, Lietuvā, norisinājās Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju neformālais seminārs, kura laikā notika Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Lietuvas ārlietu ministra Gabrieļus Landsberģa (Gabrielius Landsbergis) divpusējā tikšanās, kā arī abu valstu ministriju vadību diskusija par aktuālajiem reģionālās un drošības politikas jautājumiem. Vizītes laikā ministri apmeklēja arī Šauļu gaisa spēku bāzi.

Ārlietu ministri atzīmēja Latvijas un Lietuvas sadarbības nozīmi, reaģējot uz Krievijas uzsākto karu Ukrainā, kas ir izmainījis drošības vidi reģionā. Ministri bija vienisprātis, ka jāturpina sniegt viss iespējamais atbalsts Ukrainai un tās rekonstrukcijai. Sarunu partneri arī uzsvēra, ka jāturpina abu valstu ciešie kontakti un koordinācija, sadarbojoties gan divpusēji, gan ar partneriem ES un NATO, kā arī starptautiski.

Ārlietu ministriju pārstāvji seminārā apsprieda globālās un reģionālās drošības situāciju, Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī pārrunāja Baltijas reģionam svarīgo infrastruktūras projektu virzību un aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus.

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju neformālais seminārs notiek sesto reizi. Seminārs tiek organizēts ik gadu pārmaiņus Latvijā un Lietuvā.