Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju vadība pārrunā sadarbību aktuālajos reģionālajos un starptautiskajos jautājumos

2021. gada 17. septembrī Valmiermuižā norisinājās sestais Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju neformālais seminārs, kura laikā notika Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Igaunijas ārlietu ministres Evas Marijas Līmetsas (Eva-Maria Liimets) tikšanās, kā arī abu ministriju vadību diskusijas par reģionālajām un starptautiskajām aktualitātēm.

Ārlietu ministri uzsvēra Latvijas un Igaunijas sadarbību, cīnoties ar nelegālās migrācijas plūsmu uz robežas ar Baltkrieviju, kā arī atzīmēja nepieciešamību Baltijas valstīm turpināt stiprināt reģiona drošību visos iespējamos formātos. Ministri bija vienisprātis, ka jāturpina ciešie abu valstu kontakti un koordinācija, sadarbojoties gan divpusēji, gan ar partneriem ES un NATO, kā arī starptautiski.

Semināra laikā Ārlietu ministriju pārstāvji apsprieda situāciju Baltkrievijā, Krievijā, Afganistānā un transatlantisko sadarbību, kā arī apmainījās viedokļiem par aktuālajiem Eiropas Savienības jautājumiem – klimata politiku, konferenci par Eiropas nākotni, Vienoto tirgu un migrāciju. Tika pārrunāta arī Baltijas reģionam svarīgo infrastruktūras projektu virzība un aktuālie divpusējās sadarbības jautājumi.

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju neformālais seminārs notiek sesto reizi. Seminārs tiek organizēts katru gadu pēc rotācijas principa Latvijā vai Igaunijā.