B.Hasans diskusija PP ANO

2021. gada 27. maijā Latvijas pārstāvniecība ANO Ženēvā rīkoja apaļā galda diskusiju par mazas valsts vietu un lomu starptautiskajās organizācijās. Pasākums bija daļa no Latvijas kandidēšanas Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomē 2026.–2027. gadam procesa.

Diskusiju atklāja Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Bahtijors Hasans, to vadīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktora p.i. Dr. Kārlis Bukovskis. Pasākumā piedalījās Albānijas, Kaboverdes, Luksemburgas un Maurīcijas vēstnieki ANO Ženēvā.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka daudzpusējā noteikumos balstītā sistēma ir mazo valstu drošības garants, un mazās valstis ir dabiskie multilaterālisma aizstāvji. Vēstnieki dalījās ar savu valstu pieredzi ceļā uz vietu ANO Drošības Padomē, kā arī izaicinājumiem tajā darbojoties.

K. Bukovskis prezentēja grāmatu “The Centenary of Latvia’s Foreign Affairs. Multilateralism and International Organizations” (zinātniskais redaktors Dr. Andris Sprūds), kuras izdošanu atbalstīja Ārlietu ministrija.