Ziņas
Latvija un Samoa pārrunā sadarbību klimata rīcības un vides jomās

2022. gada 19. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Samoa premjerministri un ārlietu ministri Fiamē Naomi Mataʻafa (Fiamē Naomi Mataʻafa), lai pārrunātu abu valstu divpusējo attiecību jautājumus un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Latvijai ir būtiski sadarboties ar līdzīgi domājošiem partneriem Indijas un Klusā okeāna reģionā. “Latvija cer sadarboties ar Samoa daudzpusējos formātos kopīgo prioritāšu, tajā skaitā klimata rīcības un vides jomās,” sacīja E. Rinkēvičs. Ārlietu ministrs informēja, ka ANO Starptautisko tiesību komisijā no 2023. līdz 2027. gadam darbosies Latvijas pārstāvis Dr. iur., profesors Mārtiņš Paparinskis. Viņš sniegs ekspertīzi starptautisko tiesību attīstības jomās laikā, kad tiek meklētas atbildes uz jaunajiem starptautisko tiesību izaicinājumiem, piemēram, salu valstu teritoriju izzušana Klusajā okeānā, ko izraisa klimata pārmaiņas.

E. Rinkēvičs pateicās par Samoa atbalstu Ukrainai ANO balsojumos. Samoa atbalstīja ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcijas par Krievijas agresiju Ukrainā, humāno situāciju Ukrainā un Krievijas dalības ANO Cilvēktiesību padomē apturēšanu.

Ministrs informēja, ka Latvija pirmo reizi kandidē vēlēšanas uz ANO Drošības padomi 2025. gadā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Samoas prejerministri un ārlietu ministri