Ziņas
Latvija ieinteresēta aktīvākā divpusējā un daudzpusējā sadarbībā ar Surinamu

2022. gada 21. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Surinamas Republikas ārlietu, starptautiskās uzņēmējdarbības un starptautiskās sadarbības ministru Albertu Ramčandu Ramdinu (Albert Ramchand Ramdin), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, starptautisko attiecību aktualitātes un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs novēlēja Surinamai sekmīgu Karību jūras valstu kopienas (The Caribbean Community, CARICOM) prezidentūru. Latvija vēlas attīstīt divpusējo sadarbību abpusēji interesējošās jomās, jo īpaši digitalizācijā un vides aizsardzībā. Ministri bija vienisprātis par Latvijas un Surinamas politisko konsultāciju nepieciešamību.

“Mēs pateicamies Surinamai par atbalstu Ukrainai, tās suverenitātei un teritoriālajai integritātei. Krievija ar militārām un vardarbīgām metodēm mēģina atjaunot impēriju, tādejādi apdraudot visa reģiona drošību. Krievijas iebrukums neatkarīgā un miermīlīgā kaimiņvalstī bīstami grauj starptautiskās kārtības un tiesību pamatus,” uzsvēra ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs informēja, ka Latvija 2025. gadā pirmo reizi kandidē vēlēšanās ANO Drošības padomē 2026.–2027. gada termiņam.