Ziņas
 Eiropas Savienības (ES) Ārlietu un Vispārējo lietu padomju sanāksmēs Beļģijā

2022. gada 24. janvārī Briselē notika Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES ārlietu ministri diskutēja, tai skaitā par drošības situāciju Ukrainā. Sanāksmes laikā ministri uzklausīja ASV valsts sekretāra Entonija Blinkena sniegto informāciju par ASV tālākajiem soļiem attiecībā uz drošības situāciju pie ES robežas, īpaši par drošības situāciju Ukrainā un reģionā kopumā. 

Ņemot vērā krasu drošības situācijas pasliktināšanos pie ES un NATO robežas, ko ir eskalējis liels Krievijas bruņoto spēku izvietojums pie Ukrainas austrumu robežas un Baltkrievijā, sanāksmes laikā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicināja Baltijas jūras reģionā paplašināt NATO sabiedroto, tai skaitā ASV, spēkus.

E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, uzsverot nepieciešamību pēc progresa Normandijas četrinieka formāta sarunās. “Nedrīkst kavēties ar papildu atbalsta pasākumu izstrādi Ukrainas noturības un aizsardzības spēju stiprināšanai. Latvija ir gatava Ukrainai piegādāt gan letālu, gan neletālu aprīkojumu,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka ES attiecībās ar Krieviju ir jāsaglabā vienotība un principialitāte, ievērojot Eiropas Savienības noteiktajos principos balstīto pieeju. “Krievijas Federācijas vienpusēji izvirzītās prasības pēc drošības garantijām un Eiropas drošības sistēmas pārskatīšanu, kas rada pastiprinātus stabilitātes un drošības riskus, nevar būt par pamatu turpmākām sarunām. Latvija atbalsta diplomātiskos kontaktus ar Krieviju NATO, EDSO un ASV - Krievijas dialogā. Eiropas Savienībai ir jāturpina atbalstīt Ukrainas noturības stiprināšanu un stingru sankciju sagatavošanu pret Krieviju,” pauda E. Rinkēvičs.

 

Foto: Eiropas Savienība