Ziņas
Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri

2022. gada 29. aprīlī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzņēma Igaunijas ārlietu ministri Evu Mariju Līmetsu (Eva-Maria Liimets), Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi (Gabrielius Landsbergis) un Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rau (Zbigniew Rau). Tikšanās laikā ministri apsprieda sadarbību reģiona drošības stiprināšanā un atbalstu Ukrainai.

Ārlietu ministri pārrunāja svarīgākos transatlantiskās drošības jautājumus, gatavojoties NATO samitam šī gada jūnija beigās Madridē. Sarunā tika uzsvērta nepieciešamība stiprināt un izvērst NATO spēku pastāvīgu klātbūtni alianses austrumu flangā. E. Rinkēvičs sacīja: “Šā brīža drošības situācijas izmaiņas mūsu reģionā pieprasa NATO atturēšanas un aizsardzības politikas maiņu. Vēlamies panākt pastāvīgu NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, lai varam pretoties jebkādiem draudiem no Krievijas un Baltkrievijas un aizsargāt katru mūsu teritorijas centimetru.” Ministri arī vienojās turpināt sadarbību enerģētikas jomā, lai iespējami ātri nodrošinātu neatkarību no Krievijas resursiem.

Amatpersonas sprieda, kā vēl efektīvāk palīdzēt Ukrainai cīņā pret Krievijas militāro agresiju. Ārlietu ministri bija vienisprātis, ka nepieciešams turpināt un pastiprināt militārā ekipējuma un ieroču piegādes. Tāpat jāstiprina sankciju režīms pret Krieviju, paredzot tālākus ierobežojošos pasākumus enerģētikas sektorā.