Ziņas
ārlietu ministrs tiekas ar V. Zeļenski 2

2022. gada 6. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem apmeklēja Ukrainu. Kijivā ministri tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski (Volodymyr Zelenskyy), Augstākās Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk), Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu (Dmytro Kuleba) un Ukrainas vicepremjeri Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Olgu Stefanišinu (Olga Stefanishyna). Ministri arī apmeklēja Kijivas priekšpilsētu Irpiņu, kas smagi cietusi Krievijas iebrukuma rezultātā.

Ārlietu ministri pauda stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei un uzsvēra Baltijas valstu solidaritāti ar Ukrainas tautu cīņā pret Krievijas agresiju. Latvija, Lietuva un Igaunija turpinās uzturēt politisko un diplomātisko spiedienu pret Krieviju, iestājoties par sankciju pastiprināšanu un izolējot Krieviju starptautiskajās organizācijās.

Baltijas valstu ministri apliecināja stingru atbalstu Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai jau tuvākajā laikā.

Sarunās ministri apsprieda arī praktiskās palīdzības iespējas Ukrainai. E. Rinkēvičs uzsvēra Latvijas apņemšanos turpināt sniegt visa veida politisko, militāro un humānās palīdzības atbalstu. Latvija piedalīsies Ukrainas atjaunošanas procesā, kā piemērus minot bērnudārzu un skolu rekonstruēšanu. Sadarbībā ar Ukrainas pilsonisko sabiedrību plānots izveidot centru sievietēm un meitenēm, kas cietušas no seksuālas vardarbības kara laikā.

Apmeklējot kara izpostīto Irpiņu, E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību izmantot visus starptautisko tiesvedību mehānismus, lai izmeklētu Krievijas armijas kara noziegumus un zvērības Ukrainā un sauktu vainīgos pie atbildības.