Izstādes

27.septembrī pulksten 15.30 Rīgas galerijā notiks Ārlietu ministrijas Arhīva nodaļas sagatavotās izstādes "Latvijas neatkarības atjaunošanas starptautiskā atzīšana 1991.gadā" atvēršana. Tajā uzrunu teiks ārlietu ministrs Artis Pabriks. Īpašais izstādes viesis būs bijušais Īslandes ārlietu ministrs 1991.gadā Jons Baldvins Hanibalsons.    

Ekspozīcijā aplūkojami autentiski dokumenti - lēmumi, protokoli, vienošanās, memorandi, komunikē, paziņojumi presei, notas, vēstules, kas apliecina Latvijas neatkarības atjaunošanas starptautisko atzīšanu 1991.gadā.

"Izstādē eksponēti dokumenti no Latvijas Saeimas arhīva, Latvijas Valsts arhīva un Ārlietu ministrijas arhīva fondiem. Šie dokumenti ir pierādījums tam, ka Latvija bija, ir un būs. Tie parāda, ka pasaule pret mums nav vienaldzīga. Dokumentiem ir paliekoša  vērtība, jo mūsdienās neatkarība, bez citu valstu atbalsta , nav patiesa neatkarība", uzskata ārlietu ministrs.

Ekspozīcijas atklāšanā aicināti piedalīties Latvijas Ārlietu ministrijas darbinieki, kuri piedalījās mūsu valsts neatkarības atjaunošanas procesā, kā arī ārvalstu diplomāti, Latvijas valsts un sabiedriskie darbinieki. Tā Rīgas galerijā būs apskatāma līdz 7.oktobrim.

Jāatgādina, ka Islandes Republika bija pirmā ārvalsts, kas 1991.gada 22.augustā atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu. No Konstitucionālā likuma pieņemšanas līdz 1991. gada beigām Latvijas neatkarības atjaunošanu un valstisko neatkarību atzina 93 valstis. Ar 45 valstīm tika atjaunotas vai nodibinātas diplomātiskās attiecības, par vēlēšanos tās nodibināt oficiāli paziņoja 48 valstis. Šo procesu apliecina 132 dokumenti.