Ziņas
Australija_FB_Cover
Jaundzēlande

No 2022. gada 3. līdz 8. augustam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēs Austrālijas Savienību, bet no 9. līdz 12. augustam Jaunzēlandi. Austrālija un Jaunzēlande ir Latvijai līdzīgi domājošas valstis Klusā okeāna reģionā un pietuvināti NATO partneri.

Vizītes laikā Austrālijā ministrs atklās Latvijas vēstniecību Kanberā, kas ir pirmā rezidējošā Latvijas vēstniecība Klusā okeāna reģionā. E. Rinkēvičs tiksies ar Austrālijas ārlietu ministri, senatori Peniju Vongu (Penny Wong), premjerministra vietnieku un aizsardzības ministru Ričardu Mārlzu (Richard Marles), tirdzniecības un tūrisma ministru, senatoru Donu Farelu (Don Farrell) un Dienvidaustrālijas premjeru Pīteru Malinausku (Peter Malinauskas), ar kuriem plānots pārrunāt aktuālos ārpolitikas un drošības politikas jautājumus un iespējas paplašināt divpusējo politisko un ekonomisko dialogu. Ministram paredzēta tikšanās arī ar Austrālijā akreditētajiem Klusā okeāna salu valstu vēstniekiem. Novērtējot latviešu diasporas darbu un ieguldījumu latviešu valodas un kultūras uzturēšanā un abu valstu attiecību stiprināšanā, E. Rinkēvičs tiksies ar latviešu diasporas pārstāvjiem Adelaidē, Melburnā un Sidnejā, tai skaitā ar Latviešu Apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) un biedrības “Daugavas Vanagi” vadību.

Savukārt Jaunzēlandē ministram paredzēta tikšanās ar parlamenta priekšsēdētāja vietnieku Adriānu Rurāvi (Adrian Rurawhe), pamatiedzīvotāju ministru un asociēto ārlietu ministru Aupito Viljamu Sio (Aupito William Sio), tirdzniecības un eksporta izaugsmes ministru Damjenu O’Konoru (Damien O`Connor), aizsardzības ministru Pīni Henaru (Peeni Henare) un Oklendas mēru Filu Gofu (Phil Goff). E. Rinkēvičs uzstāsies ar publisko lekciju par drošību Eiropā Viktorijas Universitātē Velingtonā. Savukārt Oklendas Universitātē ministrs piedalīsies apaļā galda diskusijā par sadarbības iespējām ar Jaunzēlandi pētniecības jomā Indijas un Klusā okeāna reģionā.