Ziņas
Latvijas un Japānas karogi
Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš šonedēļ oficiālā vizītē uzturēsies Japānā, kur viņam plānotas tikšanās ar Japānas ārlietu ministri Joko Kamikavu (Yoko Kamikawa), ministru – galveno Ministru kabineta sekretāru Jošimasu Hajaši (Yoshimasa Hayashi), Japānas parlamenta Latvijas sadraudzības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone) un Japānas vadošajiem uzņēmējiem. Tokijas Universitātē ārlietu ministrs nolasīs lekciju par Latvijas skatījumu par mūsdienu un nākotnes Eiropu. K. Kariņu vizītē pavadīs uzņēmēju delegācija.

K. Kariņš: “Latviju un Japānu vieno kopīgas vērtības un izpratne par demokrātiju, likuma varu, brīvu tirdzniecību un noteikumos balstītu starptautisko kārtību. Latvija ir ieinteresēta ciešāku attiecību veidošanā ar Japānu, īpaši ekonomikā, drošībā un kultūrā.”

Ārlietu ministrs trešdien, 7. februārī, dosies uz ASV 7. flotes bāzi Jokosukā, lai iepazītos ar drošības situāciju reģionā. Tokijā  viņš apmeklēs “Mitsui & Co” korporāciju un tiksies ar tās vadību.

Ceturtdien, 8. februārī, Tokijā K. Kariņš tiksies ar Japānas ārlietu ministri J. Kamikavu, lai pārrunātu Latvijas un Japānas divpusējās attiecības. 

Tajā pašā dienā K. Kariņš tiksies ar Japānas-Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju H. Nakasoni un Japānas Ārējās tirdzniecības veicināšanas organizācijas (The Japan External Trade Organization / JETRO) prezidentu Susumu Kataoka (Susumu Kataoka).  Ārlietu ministrs piedalīsies arī Latvijas-Japānas uzņēmēju apaļā galda diskusijas atklāšanā.

Piektdien, 9. februārī, ārlietu ministrs uzstāsies ar lekciju Tokijas Universitātē, tiksies ar ministru – galveno Ministru kabineta sekretāru J. Hajaši, “Marubeni” korporācijas vadību, kā arī Keidanren (Japānas lielā biznesa asociācija) vadību.

 Vizītes laikā ārlietu ministram plānotas intervijas Japānas vadošajos masu medijos.