Ziņas
ANO30 LV

No 2021. gada 18. līdz 25. septembrim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies Ņujorkā, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 76. sesijas augsta līmeņa nedēļas pasākumos.

21. septembrī ministrs apmeklēs ANO ĢA 76. sesijas augsta līmeņa nedēļas galveno pasākumu – vispārējo debašu atklāšanu, kurā ar uzrunu uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. 22. septembrī E. Rinkēvičs piedalīsies Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu (António Guterres). Vizītes laikā plānota arī ministra saruna ar ANO ĢA 76. sesijas prezidentu Abdulu Šahidu (Abdulla Shahid).

Tāpat ministram paredzēta dalība Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē, kā arī vairāku citu valstu rīkotajos pasākumos. E. Rinkēvičs teiks uzrunas Rumānijas rīkotajā Demokrātiju kopienas 10. Ministru sanāksmē un Francijas organizētajā Informācijas un demokrātijas samitā. Ministram ir plānota arī uzstāšanās Francijas un Vācijas ārlietu ministru izveidotās Multilaterālisma alianses sanāksmē.

Līdztekus ANO ĢA augsta līmeņa nedēļas pasākumiem E. Rinkēvičam paredzētas divpusējas tikšanās ar citu valstu ārlietu ministriem no dažādiem reģioniem – Latīņamerikas un Karību, Āfrikas, Eiropas, Āzijas un Klusā okeāna reģioniem, kā arī tikšanās ar Vidusjūras savienības ģenerālsekretāru.

ANO ĢA 76. sesijas augsta līmeņa nedēļa Ņujorkā notiek no 20. – 27. septembrim. Šogad nedēļas norises plānotas ierobežotā apjomā un hibrīdā režīmā. Latviju augsta līmeņa nedēļas pasākumos pārstāvēs Valsts prezidents Egils Levits un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.