Ziņas
E. Rinkevics

2022. gada 23. maijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kuras laikā notika diskusija par šā gada 30.–31. maija ārkārtas Eiropadomes sagatavošanu. Eiropadomes izskatāmo jautājumu lokā būs situācija Ukrainā, enerģētikas, kā arī ES drošības un aizsardzības politikas jautājumi.

Sanāksmē ārlietu ministrs runāja par ES enerģētikas politiku. Ministrs vērsa uzmanību uz nepieciešamību vienoties par visiem elementiem, kas ļaus tālāk ES diversificēt energoapgādes ceļus un nodrošināt energoapgādi par pieņemamām cenām. Atjaunojamie enerģijas avoti un energoefektivitāte joprojām ir stūrakmens ES centienos mazināt energoatkarību.

“Ir pēc iespējas ātrāk jāpieņem sestā sankciju kārta, kurā jābūt iekļautam Krievijas naftas embargo. Ir arī jāuzsāk diskusija par nākamo sankciju kārtu pret Krieviju un Baltkrieviju, jo Krievijas īstenotais karš Ukrainā turpinās. Nepieciešams palielināt Eiropas Savienības investīcijas enerģētikas vajadzībām. Jāturpina veicināt Eiropas Savienības enerģētiskā neatkarība un atjaunojamā enerģija, vienlaikus meklējot risinājumus enerģētikas cenu samazināšanai,” pauda E. Rinkēvičs.

Foto: Angela Shaka, European Council Press