Sadarbība ar valstīm Ziņas
FIN karogs

2024. gada 13. un 14. jūnijā ārlietu ministre Baiba Braže darba vizītē apmeklēs Somiju, kur piedalīsies arī Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) ārlietu ministru sanāksmē. 

Ceturtdien, 13. jūnijā ministre tiksies ar Somijas parlamenta priekšsēdētāju Jusi Halla-aho (Jussi Halla-aho) un Somijas ārlietu ministri Elinu Valtonenu (Elina Valtonen). B. Braže ar Somijas valsts amatpersonām pārrunās abu valstu divpusējo un reģionālo sadarbību drošības un ekonomikas jautājumos, atbalstu Ukrainai, kā arī NATO, Eiropas Savienības un citas starptautiskās aktualitātes. 

Ministre piedalīsies paneļdiskusijā par Eiropas ārējo un drošības politiku Somijas prezidenta Aleksandra Stuba (Alexander Stubb) rīkotajā konferencē Kultaranta Talks. Šogad konferences fokusā būs Eiropa mainīgajā pasaules kārtībā. Pasākuma laikā plānota arī B. Bražes un Somijas prezidenta divpusējā saruna. 

Darba vizītes laikā B. Braže tiksies ar Ziemeļu investīcijas bankas prezidentu Andrē Kūsveku (André Küüsvek). 

Piektdien, 14. jūnijā notiks Baltijas jūras valstu padomes ārlietu ministru tikšanās. Ministri pārrunās jautājumus saistībā ar reģiona drošību un labklājību, nozīmīgākos šī brīža izaicinājumus un iespējas to efektīvi risināt BJVP formātā.

Ministrei būs divpusējā saruna arī ar Norvēģijas ārlietu ministru Espenu Bartu Eidi (Espen Barth Eide). 

Informācijai

Baltijas jūras valstu padome (BJVP) ir politisks reģiona starpvaldību sadarbības forums, kurā darbojas trīs Baltijas valstis, piecas Ziemeļvalstis, kā arī Polija, Vācija un Eiropas Komisija.

BJVP identificē politiskos mērķus (augsta līmeņa sanāksmes, nozaru ministru konferences), izstrādā rīcības plānus (vecāko amatpersonu komiteja un ekspertu grupas), ierosina un īsteno reģionam nozīmīgus stratēģiskus projektus BJVP noteikto ilgtermiņa prioritāšu jomās, kā arī ir forums viedokļu un ideju apmaiņai reģionam aktuālos jautājumos. 

Somija ir BJVP prezidējošā valsts no 2023. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. jūnijam.