Šveices Konfederācija

02.04.2021. 21:20
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Šveices varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Šveice iedala valstis pēc to saslimstības rādītājiem “augsta saslimstības riska” un “zema saslimstības riska” valstīs. Sarakstu uztur un regulāri atjauno Šveices Sabiedrības veselības federālais birojs: valstu sarakstsNo 2021. gada 1. februāra augsta saslimstības riska valstu vidū iekļauta arī Latvija.

Ieceļojot no “augsta saslimstības riska” valstīm ir jāizpilda šādas prasības:

  • Pirms ieceļošanas ir jāaizpilda reģistrēšanās anketa, norādot savu kontaktinformāciju un uzturēšanās vietas adresi Šveicē. Anketa pieejama šeit.
  • Ieceļojot Šveicē no augsta saslimstības riska valstīm, jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests (ne vecāks par 72 stundām). No testa prasības ir atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam. Ieceļojot Šveicē ar lidmašīnu, pirms iekāpšanas būs jāuzrāda negatīvs PCR testa rezultāts, pat, ja persona ieceļo no valsts ar zemu saslimstības risku.
  • Ieceļotājam ir jāievēro 10 dienu karantīna (nedrīkst pamest dzīvesvietu). Pēc septiņām dienām karantīnu būs iespējams pārtraukt priekšlaicīgi, ja tiks atkārtoti iegūts negatīvs Covid-19 testa (ātrā antigēna testa vai PCR testa) rezultāts. Ar visiem ierobežojumiem iespējams iepazīties Valsts Migrācijas Sekretariāta mājaslapā.

Karantīnas prasība neattiecas uz tranzīta pasažieriem, kuri šķērso Šveici bez apstāšanās vai kuri atradušies valstī ar augstu saslimstības risku ne vairāk kā 24 stundas. Vairāk informācijas (vācu valodā) par izņēmumiem pieejams šajā mājaslapā: https://www.fedlex.admin.ch/eli/cc/2020/496/de#art_4.

Personas, kuras vakcinētas pret Covid-19, vai personas, kas ieceļo ar negatīvu testa rezultātu netiek atbrīvotas no karantīnas ievērošanas.

  • Divu dienu laikā pēc ierašanās jāinformē vietējā pašvaldība , kas uzrauga pašizolācijas ievērošanu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Šveicē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Šveicē ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā, kas pārstāv Latvijas intereses Šveicē, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Cīrihē: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +41 (0) 43 817 65 46.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.