Šveices Konfederācija

08.10.2020. 18:07
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Sākot ar 2020.gada 15.jūniju Šveices varas iestādes atceļ ceļošanas ierobežojumu visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, tajā skaitā Lielbritānijai, Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kā arī Islandei, Lihtenšteinai un Norvēģijai. Šveices varas iestādes patur tiesības uz robežas pārbaudīt ieceļojošo personu veselības stāvokli, ja ceļotājs ierodas no valsts, kurā uz to brīdi ir augsta saslimstība ar Covid-19.

Sarakstu ar valstīm, no kurām ieceļojot, jāievēro 10 dienu pašizolācija, uztur un regulāri atjauno Šveices Sabiedrības veselības federālais birojs: valstu saraksts.

Ieceļotājiem, kuri sarakstā minētās valstis šķērsojuši tranzītā, ne ilgāk kā 24 stundās, nav jāatrodas pašizolācijā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā, kas pārstāv Latvijas intereses Šveicē, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Cīrihē: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +41 (0) 43 817 65 46.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.