Dalībnieku kopbilde
FacebookX / TwitterLinkedinThreads

2026. gada 1. un 2. jūnijā Tallinā un Narvā norisinājās kārtējā tikšanās E-PINE (Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā/ Enhanced Partnership in Northern Europe) formātā, kurā piedalās Baltijas valstis, Ziemeļvalstis un ASV. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Juris Poikāns.

Dalībnieki pārrunāja aktuālos drošības izaicinājumus eiroatlantiskajā telpā, īpaši Krievijas agresijas kara pret Ukrainu sekas. Tāpat tika apspriesta gatavošanās gaidāmajam NATO samitam Ankarā, sabiedroto kopīgie centieni stiprināt atturēšanu un aizsardzību, kā arī aizsardzības industrijas attīstības nozīme. Pārrunāja arī nepieciešamību kāpināt kopīgu rīcību un sabiedrību noturību aktuālajos apstākļos, kad pastiprinās hibrīdais apdraudējums, palielinās izaicinājumi robežu drošībai un Krievijas “ēnu flotes” aktivitāšu radītie riski Baltijas jūras reģiona drošībai.

J. Poikāns uzsvēra, ka pašreizējā drošības situācijā nepieciešama vēl ciešāka sabiedroto koordinācija un sadarbība, kā arī lielākas investīcijas aizsardzībā. Vienlaikus ir būtiski saglabāt nelokāmu atbalstu Ukrainai un turpināt konsekventu spiedienu pret Krieviju.

Papildus tika apspriesti aktuāli starptautiskās dienaskārtības jautājumi, īpaši situācija Tuvajos Austrumos.

E-PINE iniciatīva tika izveidota 2003. gadā, lai stiprinātu ASV sadarbību ar Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Formāts kalpo kā nozīmīga platforma regulāram politiskajam dialogam par drošības, ārpolitikas un ekonomiskās sadarbības jautājumiem.

Komunikācijas grupa

E-pasts: media [at] mfa.gov.lv

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Ziņas