Ziņas Konsulārā informācija
logo Balttour

Ārlietu ministrija jau piecpadsmito gadu piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū “Balttour 2024”, kas norisināsies no 2. līdz 4. februārim starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”.

Trīs izstādes dienās Ārlietu ministrijas stenda apmeklētājiem būs iespēja klātienē satikt Konsulārā departamenta pārstāvjus un saņemt informāciju par rīcību ārkārtējās situācijās un drošu ceļošanu uz ārvalstīm laikā, kad vairākos pasaules reģionos ir nestabila situācija. Tāpat varēs uzzināt, kā atbildīgi sagatavoties ceļojumam, kas ir īpaši svarīgi, ja tiek plānots brauciens uz tālu un mazāk pazīstamu valsti.

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Agnese Saliņa skaidro: “Ārlietu ministrijas darbinieki ik gadu sniedz palīdzību vismaz tūkstotim Latvijas valstspiederīgo, kuri nonāk ārkārtējās situācijās ārvalstīs. 2023. gads nav bijis izņēmums. Ceļojot mainīgos drošības apstākļos, īpaši rūpīgi jāizvērtē iespējamie riski galamērķa valstī, atbilstoši jāsagatavojas un jāzina, kur vērsties pēc palīdzības. Šim nolūkam Ārlietu ministrijas Konsulārais departamentā ir izveidota mobilā lietotne “Ceļo droši”, kas ir noderīgs un ērts rīks ceļojumu plānošanai un palīdzības saņemšanai ārvalstīs.”

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja piedalīties momentloterijā, kurā, atbildot uz “Ceļo droši” krustvārdu mīklas jautājumiem, varēs saņemt ceļošanai noderīgas balvas.

Starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2024” ir nozīmīgākais pasākums Baltijas valstu tūrisma nozarē ceļotājiem un profesionāļiem. Plašāka informācija pieejama: www.balttour.lv

Ceļo droši

10 atgādinājumi veiksmīgam ceļojumam
Skatīt vairāk