Informācija presei Ziņas

Lai godinātu bijušā Latvijas Republikas ārlietu ministra, vēstnieka, deputāta un ārsta Georga Andrejeva ieguldījumu Latvijas valstiskuma un ārlietu dienesta atjaunošanā un stiprināšanā, 2022. gada 5. septembrī Ārlietu ministrijā notiks viņam veltīta piemiņas stunda.

Uzrunu pasākumā teiks ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, un kā goda viesis piedalīsies un uzrunu teiks bijušais Zviedrijas premjerministrs un ārlietu ministrs Karls Bilts (Carl Bildt). Būdams Georga Andrejeva laikabiedrs, Karls Bilts bija ciešs Baltijas valstu sabiedrotais un atbalstītājs to pastāvības, stabilitātes un drošības centienos atjaunotās neatkarības pirmajos gados.

Atmiņās par G. Andrejevu dalīsies arī 4. maija Deklarācijas kluba priekšsēdētāja Velta Čebotarenoka un ģimenes vārdā – mazdēls Artūrs Okuņs.

Piemiņas pasākumā klātesoši būs Georga Andrejeva ģimenes locekļi, ārvalstu diplomātiskais korpuss Rīgā un bijušie Ārlietu ministrijas kolēģi.

G. Andrejevs bija Latvijas Republikas ārlietu ministrs (1992–1994), ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kanādā (1995–1998) un Eiropas Padomē Strasbūrā (1998–2004), Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts (1990–1992) un Eiropas Parlamenta deputāts (2004–2009).  

G. Andrejevs devās mūžībā 2022. gada 16. jūlijā.  

 

Mediju ievērībai!

Mediju pārstāvjus aicinām pieteikties līdz 5. septembra pulksten 12.00, sūtot e-pastu Ārlietu ministrijai: media@mfa.gov.lv