Šodien, 2026. gada 31. martā, Ārlietu ministrija ir iesniegusi oficiālu protesta notu Krievijas vēstniecībai Latvijā par Krievijas īstenoto dezinformācijas kampaņu pret Latviju.
Latvijas puse kā pilnīgi nepamatotus noraida Krievijas izplatītos nepatiesos apgalvojumus par to, ka Latvija būtu devusi atļauju izmantot tās teritoriju bezpilota lidaparātu uzbrukumu veikšanai pret Krieviju un pieprasa nekavējoties atsaukt klaji nepatieso informāciju.
Tāpat Ārlietu ministrija atgādina, ka Krievijas 2022. gada 24. februārī uzsāktais agresijas karš pret Ukrainu ir rupjš starptautisko tiesību un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) statūtu pārkāpums un ka Ukrainai ir leģitīmas tiesības uz pašaizsardzību saskaņā ar ANO statūtu 51. pantu. Tiek uzturēta Latvijas prasība Krievijai nekavējoties izbeigt karu Ukrainā un pilnībā izvest tās bruņotos spēkus no visas starptautiski atzītās Ukrainas teritorijas.