Ziņas
Valsts sekretārs saskatām labas iespējas sadarbības padziļināšanai ar Koreju ekonomikas jomā

2023. gada 20. janvārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar jauno Korejas Republikas vēstnieku Latvijā Donggju Li (Lee Tong-q), lai pārrunātu divpusējo attiecību dinamiku, sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī globālās aktualitātes.

Sarunas laikā A. Pelšs pateicās par Korejas stingro nostāju Ukrainas atbalstam, nosodot Krievijas agresiju pret Ukrainu, kā arī atzīmēja iespējas visaptverošai sadarbībai ar Koreju kā uzticamu un līdzīgi domājošu partneri Indijas un Klusā okeāna reģionā. Valsts sekretārs aicināja attīstīt divpusējās ekonomiskās attiecības gan tādās salīdzinoši jaunās sadarbības jomās kā informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, viedie materiāli un jaunuzņēmumi, gan tradicionālās farmācija, pārtikas rūpniecība, kokapstrāde un loģistika. A. Pelšs norādīja uz Latvijas loģistikas nozares kapacitātes nodrošinātajām iespējām sadarbībai kravu transportēšanā un izplatīšanā. Amatpersonas bija vienisprātis par nepieciešamību aktivizēt sadarbību tūrisma jomā, ko varētu sekmēt kopīgi projekti kinoindustrijā.

Akreditācijas vēstuļu iesniegšana Valsts prezidentam Egilam Levitam plānota 2023. gada 31. janvārī. Donggju Li ir otrais rezidējošais Korejas vēstnieks Latvijā.