Ziņas
Pelš akreditācijas vizītē

2022. gada 16. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītē pieņēma Brazīlijas Federatīvās Republikas nerezidējošo vēstnieci Latvijā Mariju Luīzu Eskorelu de Moraisu (Maria Luisa Escorel De Moraes) un Ekvadoras Republikas nerezidējošo vēstnieci Veroniku Bustamanti Ponsi (Verónica Bustamante Ponce).

Sarunā ar valsts sekretāru Brazīlijas vēstniece uzsvēra tirdzniecības potenciālu, īpaši militārajā nozarē un farmācijā, kā arī sadarbības attīstības iespējas kultūras un izglītības jomā. Svarīga loma sadarbības veicināšanai ir abu valstu goda konsuliem un lielajai latviešu kopienai Brazīlijā, kas ir skaitliski plašākā Dienvidamerikā.

Ekvadoras vēstniece atzīmēja, ka labvēlīgu tirdzniecības režīmu starp Latviju un Ekvadoru nosaka spēkā esošais ESEkvadoras tirdzniecības līgums. Vēstniece aicināja Latviju atbalstīt bezvīzu režīma ieviešanu Ekvadoras pilsoņiem ar Šengenas zonas valstīm, kas veicinātu tūrismu un cilvēku kontaktus.

Amatpersonas apmainījās ar viedokļiem par situāciju Ukrainā. Valsts sekretārs īpaši uzsvēra Latvijas nostāju par Krievijas neizprovocēto un neattaisnojamo militāro agresiju pret Ukrainu. Viņš aicināja kopīgi vērsties ANO sistēmā pret Krievijas brutālo rīcību, jo tā grauj pastāvošās starptautiskās normas un var veicināt starptautisko tiesību pārkāpumus arī citos pasaules reģionos.

Brazīlijas vēstnieces rezidē Stokholmā, bet Ekvadoras vēstniece – Berlīnē.

Akreditācija pie Valsts prezidenta Egila Levita plānota 2022. gada 17. maijā.