Ziņas
Ar Brunejas Darusalamas Valsts ārlietu ministru Erivanu Jusofu

2022. gada 24. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Brunejas Darusalamas Valsts ārlietu ministru Erivanu Jusofu (Erywan Pehin Yusof), lai pārrunātu abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda Latvijas vēlmi stiprināt politisko dialogu un veicināt divpusējo vizīšu apmaiņu ar Bruneju.

Ministrs vērsa uzmanību, ka Eiropas Savienības (ES) un Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) plānotais samits Briselē šī gada decembrī rada iespējas stiprināt ES sadarbību ar Indijas un Klusā okeāna reģionu. Latvija ir gatava izmantot šo pasākumu arī divpusēju saskarsmes punktu meklēšanai.

Amatpersonas apmainījās viedokļiem par Krievijas iebrukumu Ukrainā. E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka Krievija ir agresorvalsts, kas uzsākusi neizprovocētu karu pret savu kaimiņvalsti – Ukrainu.

Ārlietu ministrs informēja, ka 2025. gadā Latvija pirmo reizi kandidē ievēlēšanai ANO Drošības padomē 2026.–2027. gada termiņam.                             

Ministrs ielūdza Brunejas ārlietu ministru apmeklēt Latviju.

 

Informācijai

Latvija diplomātiskās attiecības ar Bruneju nodibināja 2000. gada 14. jūlijā. 2012. gada 26. aprīlī ārlietu ministrs E. Rinkēvičs piedalījās ES un ASEAN ārlietu ministru sanāksmē Bandarseribegavanā, Brunejā.