Riga Conference 2023

2023. gada 5. un 6. oktobrī Ārlietu ministrija, Kultūras ministrija, Tiesībsarga birojs un Eiropas Padome Latvijas prezidentūrā Eiropas Padomes Ministru komitejā ietvaros organizē starptautisku konferenci par vārda brīvību un žurnālistu drošību “Spalva varenāka par zobenu? Risinot mūsdienu izaicinājumus vārda brīvības un žurnālistu drošības jomā”. Konferences mērķis sasaucas ar Latvijas prezidentūras prioritāti – stiprināt vārda brīvību un žurnālistu drošību.

Četru paneļdiskusiju laikā konferences dalībnieki apspriedīs pastāvošos draudus vārda brīvībai un žurnālistu drošībai un izaicinājumus žurnālistikai karu un krīžu apstākļos, laikā, kad Krievija īsteno agresijas karu pret Ukrainu.Tāpat konferencē pievērsīsies vārda brīvības juridiskajiem ierobežojumiem konfliktu laikā, kā arī diskutēs par to, kā stiprināt izturību pret dezinformāciju un kāda loma šajā procesā ir neatkarīgajiem plašsaziņas līdzekļiem. Pasākumā spriedīs arī par vārda brīvības juridiskajiem ierobežojumiem konflikta un kara apstākļos. Konferences dalībnieki pētīs, kā neatkarīgie mediji var pretdarboties dezinformācijai.

Konferencē būs pārstāvētas valdības, ombudi, starptautisko organizācijas, kas aktīvi aizsargā plašsaziņas līdzekļu brīvību, NVO, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu brīvības jomā, un žurnālistu profesionālās apvienības, tostarp Eiropas Padomes žurnālistikas un žurnālistu drošības veicināšanas platformas partneri.

Konferences laikā Eiropas Padome izziņos žurnālistu drošības kampaņu. Kampaņu ar uzsaukumu “Žurnālistiem ir nozīme” paredzēts īstenot līdz 2027. gadam, un tās mērķis ir izveidot drošāku, neatkarīgu, plurālistisku vidi mediju darbībai, mudinot valstis ieviest savus plānus un mehānismus žurnālistu drošības nodrošināšanai un tātad arī žurnālistikas aizsardzībai un tiesībām piekļūt informācijai. 5. oktobrī notiks lugas “Viņu uzspridzināja” uzvedums par maltiešu žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas (Daphne Caruana Galizia) nogalināšanu 2017. gada 16. oktobrī.

Pasākums tiks pārraidīts tiešsaistē konferences vietnē.

Mediju ievērībai!

Foto un video iespējas konferences norises vietā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā:

  • 5. oktobrī pulksten 9.00-9.50 – konferences atklāšana,
  • 6. oktobrī pulksten 12.00-12.30 – konferences noslēgums.

Mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties līdz 2. oktobra pulksten 15.00, sūtot e-pastu Ārlietu ministrijai media@mfa.gov.lv

 

Lūgums ierasties savlaicīgi – 15 minūtes pirms pasākuma.