Ziņas
Zila informācijas zīme

Izvērtējot aktuālo drošības situāciju un pēc konsultācijām ar kaimiņvalstīm un reģionālajiem partneriem, Ārlietu ministrija 2023. gada 4. jūlijā atsāk ierobežotu Krievijas pilsoņu vīzu pieteikumu pieņemšanu Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Turpmāk vīzu pieteikumus varēs iesniegt Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļi (laulātie, vecāki, vecvecāki, bērni, mazbērni, kā arī apgādībā esošās personas), Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas valstspiederīgo ģimenes locekļi, kā arī personas, kuru ieceļošana saistīta ar humāniem apsvērumiem (piemēram, tuvinieku smagas slimības gadījumā vai dalībai bērēs, pastāvot apdraudējumam personas drošībai vai dzīvībai).

Katrs vīzas pieteikums tiks izvērtēts individuāli, un vīzas pieteicējam ar dokumentiem būs jāpierāda atbilstība kādai no minētajām izņēmuma kategorijām.

Krievijas pilsoņu vīzu pieteikumu pieņemšana Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs tika uz laiku pārtraukta, reaģējot uz militāro dumpi Krievijā.