Informācija presei Ziņas
Zils vizuālis Paziņojums medijiem

2022. gada 15. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzņems Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi (Gabrielius Landsbergis), kurš Latvijā ieradīsies darba vizītē. Ministri pārrunās Latvijas un Lietuvas divpusējās attiecības, reģionālo sadarbību, drošības situāciju reģionā, atbalstu Ukrainai, kā arī aktuālos starptautiskās dienaskārtības jautājumus.

Svinīgā ceremonijā ministri pasniegs ikgadējo Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu par izciliem sasniegumiem baltu mantojuma pētniecībā, kopšanā un stiprināšanā. Pirmo reizi balva tika pasniegta 2018. gadā.

Ministri atklās Latvijas un Lietuvas nākotnes sadarbības ziņojuma “Latvijas un Lietuvas stratēģiskā apņēmība un izvēles lielvaru sacensības un satricinājumu laikmetā” prezentāciju. Šis ziņojums ir analītisks pārskats par abu valstu sadarbību globālo izaicinājumu laikā un ietver rekomendācijas divpusējo attiecību pilnveidei un attīstīšanai. Ziņojumu no Latvijas izstrādāja bijušais vēstnieks un pētnieks Gints Jegermanis, no Lietuvas – bijušais vēstnieks Neris Germans (Neris Germanas).

Vizītes laikā plānota Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Lietuvas ārlietu ministra Gabrieļus Landsberģa kopīgā preses konference.

Preses konference notiks tikai klātienē; tās video ieraksts būs pieejams Ārlietu ministrijas YouTube kontā.

 

Mediju ievērībai!

Foto un video iespējas:

  • pulksten 13.30 – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sagaida Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi (Ārlietu ministrija, K. Valdemāra iela 3, 1. stāva vestibils),
  • pulksten 14.4015.00 ministru kopīgā preses konference,
  • pulksten 15.00 Baltu balvas pasniegšana,
  • pulksten 15.45–16.30 nākotnes sadarbības ziņojuma prezentācija.

Mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties līdz 15. septembra pulksten 9.00, sūtot e-pastu Ārlietu ministrijai: media@mfa.gov.lv