ANO Ziņas
Latvija un Kenija vienojas paplašināt divpusējo sadarbību un pauž atbalstu ANO Hartai

2023. gada 30. maijā Nairobi, Kenijā, norisinājās Latvijas un Kenijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andžejs Viļumsons. 

A. Viļumsons un Kenijas Ārlietu un diasporas jautājumu ministrijas Divpusējo un politisko jautājumu ģenerāldirektors Džordžs Orina (George Orina) pārrunāja divpusējās sadarbības paplašināšanas iespējas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, lauksaimniecībā un izglītībā, kā arī uzsvēra nepieciešamību stiprināt Latvijas un Kenijas cilvēku savstarpējos kontaktus. Sarunu partneri vienojās paplašināt sadarbību ANO ietvaros, pauda kopīgu atbalstu ANO Hartas principiem un pārrunāja Krievijas agresijas Ukrainā ietekmi uz starptautisko kārtību. Konsultāciju laikā arī tika apspriesta aktuālā situācija saistībā ar reģionālās drošības jautājumiem Āfrikā. Tāpat tika panākta vienošanās parakstīt memorandu par politisko konsultāciju mehānisma izveidi, lai nākotnē tiktu uzturēts regulārs dialogs, kā arī tuvākajā laikā parakstīt nolīgumu par gaisa satiksmi.

Vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar ES delegācijas Kenijā pārstāvi, Kenijas Ārlietu un diasporas jautājumu ministrijas valsts sekretāru, kā arī pētījumu institūta Starptautiskā krīzes grupa (International Crisis Group) Āfrikas programmas vadītāju.