Ziņas
Zila informācijas zīme

2022. gada 15. februārī Latvijas valdība lēma par pakāpenisku un atbildīgu epidemioloģiskās drošības pasākumu mazināšanu valstī.

No 1. aprīļa ir atcelta prasība par Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu publisku pasākumu apmeklēšanai. Tāpat vairs nav obligāta prasība lietot sejas maskas publiskos pasākumos un kultūrvietu telpās, atstājot to kā brīvu izvēli apmeklētājiem un darbiniekiem. Atcelti arī jebkādi apmeklētāju skaita ierobežojumi publiskos pasākumos.

Medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori bez vārsta jāturpina lietot sabiedriskajā transportā, izņemot taksometrus un citus komercpārvadājumus ar vieglo automašīnu. Medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori bez vārsta jāturpina lietot arī ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs – gan iestāžu apmeklētājiem, gan darbiniekiem.

No 1. aprīļa darba pienākumus klātienē var veikt arī pret Covid-19 nevakcinētas personas. Vienlaikus darba devējam ir saglabātas izvēles tiesības, izvērtējot riskus, noteikt – masku lietošanu darba vietā un organizēt uzņēmumā vai iestādē darbu pienākumu veikšanu tikai personām ar derīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikātu. Joprojām tiek rekomendēts arī attālinātais darbs.

No 1. aprīļa ir atcelta prasība ieceļošanai Latvijā uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu. Šī prasība attiecas tikai uz ieceļotājiem no īpaši augsta riska valstīm, bet pašlaik Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tādas nav noteicis.

 

Plašākai informācijai: