Saskaņā ar Venecuēlas valdības likumu, kas tika publicēts 16.04.2004. oficiālajā vēstnesī Gaceta Oficial Nr.37.919, Latvija ir iekļauta to valstu sarakstā, kuru pilsoņi kā tūristi var ieceļot Venecuēlā bez vīzas, tūristu vīzas vietā saņemot tūristu kartes DEX-2. Publikācijas datums oficiālajā laikrakstā uzskatāms par datumu, kad noteikumi stājušies spēkā. Līdz ar to sākot ar 2004. gada 16. aprīli Latvijas pilsoņi var ieceļot Venecuēlā kā tūristi bez vīzas, uz robežas uzrādot derīgu Latvijas Republikas pilsoņa pasi un tūristu karti DEX-2, un var uzturēties valstī līdz 90 dienām.

Tūristu kartes DEX-2 var saņemt bez maksas un tās izsniedz tam pilnvarotas transporta kompānijas, piemēram, starptautiskās aviolīnijas, kas veic lidojumus uz Venecuēlu. Ņemot vērā to, ka Venecuēlas vēstniecība Helsinkos nav norādījusi precīzi tās transporta kompānijas, kuras ir pilnvarotas izsniegt tūrista kartes DEX-2, tūristiem būtu vēlams pirms ceļojuma veikšanas attiecīgajā transporta kompānijā noskaidrot, vai tā izsniedz minētās kartes. Savukārt, ja persona dosies uz Venecuēlu no kaimiņvalsts ar automašīnu, jārēķinās ar to, ka šādu karti iegūt nebūs iespējams un ir jākārto Venecuēlas ieceļošanas vīza.

Ieceļojot Venecuēlā ar tūristu kartēm DEX-2, persona nedrīkst valstī veikt nekādus peļņu nesošus darījumus, tātad, ceļojuma mērķim jābūt vienīgi tūrismam.