Sadarbība ar valstīm Ziņas
Christopher Robinson un Baiba Braže
Foto: Ilze Salnāja, Ārlietu ministrija

2024. gada 21. jūnijā ārlietu ministre Baiba Braže tikās ar ASV vēstnieku Latvijā Kristoferu Robinsonu (Christopher Robinson). Amatpersonas pārrunāja drošības un aizsardzības jautājumus, atbalstu Ukrainai, Krievijas saukšanu pie atbildības, iespējas stiprināt Latvijas un ASV ekonomisko sadarbību, kā arī starptautiskās aktualitātes. 

Ārlietu ministre B. Braže pateicās par ASV spēcīgo klātbūtni Latvijā un ieguldījumu, stiprinot Baltijas valstu reģiona drošību, un aicināja uz turpmāku sadarbību aizsardzībā un atturēšanā, tostarp stiprināt NATO spēkus reģionā. Ministre arī uzsvēra Latvijas apņēmību turpināt sniegt savu ieguldījumu transatlantiskajā drošībā un atbalstot Ukrainu tās cīņā pret Krieviju. Sarunā abi partneri asi nosodīja Krievijas pilna mēroga agresiju Ukrainā kā rupju starptautisko tiesību pārkāpumu un pauda apņēmību sadarboties, lai Krieviju sauktu pie atbildības.

Sarunu biedri pārrunāja arī abu valstu ekonomiskās sadarbības potenciālu. Ministre un vēstnieks bija vienisprātis, ka nepieciešams aizvien padziļināt sadarbību tirdzniecības, investīciju, inovāciju un jauno tehnoloģiju jomā.