Diaspora Ziņas
Pasākuma dalībnieku kopbilde
Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

2024. gada 12. jūnijā Rīgā ārlietu ministre Baiba Braže, tiekoties ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdi Pēteri Blumbergu un PBLA valdes locekļiem, pārrunāja ministrijas līdzšinējo un turpmāko sadarbību ar diasporas organizācijām, lai stiprinātu Latvijas drošību un ekonomiku, koptu latviešu valodu un kultūru, veicinātu tautiešu pilsonisko līdzdalību un atbalstītu tos, kuri vēlas atgriezties Latvijā. 

Ārlietu ministre Baiba Braže uzsvēra: “Prieks un privilēģija klātienē satikt mūsu tautiešus no visas pasaules – Brazīlijas, Austrālijas, Kanādas, ASV un citām valstīm. Ārlietu ministrija, mūsu vēstniecības un goda konsulu tīkls diendienā sadarbojas ar diasporas organizācijām, jo mūs vieno daudz kopīgu mērķu. Patlaban mūsu visu kopīga prioritāte ir Latvijas drošība, ekonomika un cilvēki – tiešā un visplašākajā nozīmē. Latviešu diasporas loma pasaulē ir īpaši nozīmīga šī brīža ģeopolitiskajā situācijā – lai palīdzētu sargāt mūsu valsts neatkarību, drošību un veicinātu latviešu iesaisti demokrātiskajos procesos, tai skaitā vēlēšanās. Tāpat arī diasporas loma ir neaizvietojama, lai uzturētu un izkoptu izglītību, zinātni un kultūras aktivitātes visur pasaulē.”

No 2024. gada 10. līdz 15. jūnijam Latvijā PBLA valde tiekas gadskārtējā valdes sēdē, pulcējot PBLA biedru organizāciju pārstāvjus no visas pasaules – Amerikas latviešu apvienības, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē, Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā, Eiropas latviešu apvienības, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības un Krievijas latviešu kongresa. Valdes sēdē PBLA tiekas arī ar Latvijas amatpersonām un sadarbības partneriem. Ceturtdien, 13. jūnijā, norisināsies PBLA organizētā konference “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO”. Tajā pārrunās ārvalstīs dzīvojošo tautiešu ieguldījumu Latvijas iestājai NATO un diskutēs par nākotnes redzējumu mūsu valsts drošības stiprināšanai.

Informācijai

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) ir ārzemju latviešu centrālo organizāciju augstākā pārstāvība.

12.06.2024. Ārlietu ministre Baiba Braže tiekas ar Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) pārstāvjiem