2021. gada 23. novembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs attālināti piedalījās Starptautiskās reliģijas brīvības alianses (Alianse) ministru forumā, uzsverot nozīmīgākos izaicinājumus Alianses ietvaros, uz akcentējot autoritāro režīmu vēršanos pret reliģiskām minoritātēm, kā arī apliecinot Latvijas atbalstu reliģijas brīvībai kā vienai no pamatbrīvībām.

Ministrs atzīmēja Alianses paveikto pēdējā gada laikā, kā iestājoties par reliģisko minoritāšu tiesībām Mjanmā un Afganistānā, kā arī paužot atbalstu Jezīdu kopienai. Ministrs arī pauda bažas par Krievijas varas iestāžu represijām pret Krimas tatāriem Krievijas nelikumīgi anektētajā Krimas pussalā, kā arī nosodīja Krievijas vēršanos pret Jehovas lieciniekiem. “Pieaugošās autoritārisma tendences pasaulē pierāda, ka mūsu demokrātiskās vērtības nevar tikt uzskatītas par pašsaprotamām,” uzrunā norādīja E. Rinkēvičs.

Šī gada ministru forumā Alianse atzīmēja ANO Deklarācijas par jebkuras neiecietības un diskriminācijas, kas balstās uz reliģiju vai pārliecību, izskaušanu 40. gadadienu. Latvija deklarācijai pievienojās 1990. gadā.

Alianse ir līdzīgi domājošu valstu tīkls, kas dibināta 2020. gada 5. februārī, apņemoties veicināt tiesības uz reliģijas un ticības brīvību pasaulē, kā arī kopīgi iestāties pret vajāšanām reliģiskās pārliecības dēļ. Šobrīd alianses sastāvā ir 33 valstis, ieskaitot Latviju, kas Aliansei pievienojās dibināšanas brīdī.