Ziņas
Ārlietu ministrs “Snow Meeting” Lietuvā uzsver NATO Austrumu flanga stiprināšanu (2)

2023. gada 19. un 20. janvārī ārlietu ministrs piedalījās ikgadējā starptautiskā ārlietu un drošības politikas ekspertu sanāksmē “Snow Meeting” Lietuvā.

Sanāksmē NATO un ES dalībvalstu ārlietu ministri, diplomāti un drošības politikas eksperti pārrunāja aktuālos drošības politikas jautājumus. Šogad diskusiju centrā bija Krievijas izraisītā kara Ukrainā izaicinājumi, transatlantiskās sadarbības stiprināšana, kā arī gatavošanās NATO samitam Viļņā.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka ir jāizmanto šis brīdis, lai stiprinātu NATO kolektīvo aizsardzību. E. Rinkēvičs norādīja, ka līdz gaidāmajam NATO samitam Viļņā ir paveicami vairāki būtiski uzdevumi, tostarp jāsasniedz reāls progress NATO Austrumu flanga stiprināšanā. Latvijai, lai stiprinātu atturēšanas un aizsardzības spējas, īpaši nozīmīga ir Kanādas vadītās paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveidošana līdz kaujas spējīgai brigādei. Ministrs arī pauda atbalstu lēmumam, ka NATO dalībvalstu finansējuma aizsardzībai minimālā robeža ir 2% no IKP. Tāpat E. Rinkēvičs izteica cerību, ka Somija un Zviedrija Viļņas samitā jau piedalīsies kā pilntiesīgas NATO dalībvalstis.

Starptautiskā ārlietu un drošības politikas ekspertu sanāksme “Snow Meeting” norisinājās jau 16. reizi.

Foto: Lietuvas Republikas Ārlietu ministrija