Ziņas
Māršalu salu ārlietu ministre

2022. gada 19. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Māršala Salu ārlietu ministri Kitlangu Kabuu (Kitlang Kabua). Tikšanās laikā ministri parakstīja protokolu par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latviju un Māršala Salām. Amatpersonas arī pārrunāja aktuālos starptautisko attiecību jautājumus un sadarbību ANO.

Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka Latvijai ir būtiski sadarboties ar līdzīgi domājošiem partneriem Indijas un Klusā okeāna reģionā. Ministrs informēja par Latvijas vēstniecības atklāšanu Kanberā, kas ir plānota kā reģionāla pārstāvniecība, tādējādi ļaujot identificēt konkrētas sadarbības jomas arī ar Māršala Salām.

“Mēs uzskatām Māršala Salas par līderi vairākos Eiropas Savienībai būtiskos jautājumos, jo īpaši klimata pārmaiņu, vides ilgtspējas un okeānu pārvaldības jomā, tādēļ strādāsim, lai atrastu praktiskas sadarbības iespējas 2021. gadā pieņemtās Eiropas Savienības–Indijas un Klusā okeāna stratēģijas ietvaros,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Sarunā ārlietu ministrs pateicās par atbalstu Ukrainai ANO balsojumos. Būdama vienīgā Klusā okeāna salu valsts, kas pašlaik ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē, Māršala Salas atbalstīja rezolūciju par Krievijas agresijas Ukrainā ietekmi uz cilvēktiesībām, izveidojot izmeklēšanas komisiju.

Ārlietu ministrs pateicās arī par Māršala Salu atbalstu Latvijas kandidatūrai ANO Drošības padomes 2025. gada vēlēšanās.

 

Ārlietu ministrs paraksta protokolu par Latvijas un Māršala Salu diplomātisko attiecību nodibināšanu