E.R un Sanmarīno ministrs

2023. gada 16. maijā Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Sanmarīno ārlietu, starptautiskās ekonomiskās sadarbības un telekomunikāciju ministru Luku Bekari (Luca Beccari), lai Eiropas Padomes dalībvalstu vadītāju 4. samita norises ietvaros pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka Latvija ir ieinteresēta uzlabot un paplašināt dialogu starp abām valstīm. “Latvijai un Sanmarīno ir vienādas miera, brīvības, demokrātijas un cilvēktiesību vērtības. Šo vērtību ievērošana rada labu augsni ciešākai sadarbībai starp mūsu valstīm. Mēs esam ieinteresēti sadarboties zinātnes un jauno tehnoloģiju jomā,” akcentēja ministrs.

Latvijas ārlietu ministrs pateicās Sanmarīno par atbalstu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) rezolūcijām, nosodot Krievijas agresiju pret Ukrainu. “Balsojumi ANO Ģenerālajā asamblejā skaidri parāda spēcīgu starptautisko atbalstu Ukrainai. Taču ir jāturpina kopīgi centieni daudzpusējos forumos. Ukrainai būs nepieciešams mūsu atbalsts, virzot iniciatīvas Apvienoto Nāciju Organizācijā, lai sauktu Krieviju pie atbildības par agresijas noziegumiem pret Ukrainu,” sacīja ministrs.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja arī progresu sarunās par Eiropas Savienības (ES) Asociācijas līgumu.