Ziņas Ceļojuma brīdinājumi
Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar situācijas eskalāciju pēc teroristiskā grupējuma “Hamās” uzbrukuma Izraēlai Ārlietu ministrija vērš Latvijas valstspiederīgo uzmanību par ceļošanu uz Izraēlas un Palestīniešu teritoriju kaimiņvalstīm Tuvo Austrumu reģionā.

Drošības situācija dažādos Ēģiptes reģionos ir atšķirīga. Ņemot vērā gan Ēģiptes bruņoto spēku īstenoto pretterorisma operāciju, gan eskalāciju Gazas joslā, Ārlietu ministrija stingri aicina ceļotājus individuāli neapmeklēt Sīnāja pussalas ziemeļdaļu. Lielākās Ēģiptes kūrortpilsētas atrodas Sīnāja pussalas dienvidu daļā, uz ko pašlaik ceļošanas ierobežojumi neattiecas. Taču kopumā Ēģiptē pastāv terorisma draudi. Iespējami uzbrukumi tūristiem, tostarp pludmalēs un citās atpūtas zonās.

Ārlietu ministrija Ēģiptē aicina izmantot tikai uzticamas tūrisma aģentūras, kas tūrisma maršrutus saskaņo ar atbildīgajām varasiestādēm. Ministrija aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā, jo īpaši no došanās uz attāliem apgabaliem Sahāras tuksnesī.

Nestabilās drošības situācijas reģionā un Ēģiptes noteikto pārvietošanās ierobežojumu dēļ, Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt teritorijas 50 km attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu. Ceļojumu ierobežojums neattiecas uz tūrisma objektiem Abu Simbelā.

Lai gan drošības situācija Jordānijā saglabājas stabila, valstī pastāv terorisma draudi. Ņemot vērā nedrošo situāciju reģionā, ministrija aicina neapmeklēt Jordānijas pierobežas teritoriju ar Sīriju.

Uzturoties Jordānijā, kā arī Ēģiptē, Ārlietu ministrija aicina rūpīgi sekot valsts un tiesībsargājošo iestāžu norādījumiem un plašsaziņas līdzekļos sniegtajai informācijai. Ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju, kā arī citu publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels skaits cilvēku. 

Drošības situācija Libānā var strauji mainīties, īpaši valsts pierobežas reģionos ar Sīriju un Izraēlu. Ārlietu ministrija brīdina bez pamatotas vajadzības pašlaik Libānu neapmeklēt, jo īpaši valsts dienvidu reģionus. Valstspiederīgos, kuri ir Libānas teritorijā, aicinām izceļot.

Vēršam uzmanību, ka Latvijai nav diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības Jordānijā un Libānā, tādēļ Ārlietu ministrijas iespējas sniegt atbalstu Latvijas valstspiederīgajiem šajās valstīs ir ierobežotas.

Ņemot vērā situācijas dinamiku, aicinām saglabāt piesardzību un rūpīgi sekot informācijai par ceļošanas ieteikumiem Ārlietu ministrijas mājaslapā un sociālajos tīklos.

Latvijas valstspiederīgos, kuriem nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi ceļojumu brīdinājumiem ministrijas mājaslapā.