Izstādes
Ārlietu ministrijā atzīmē Latvijas Republikas de iure 94. gadadienu

Vairāk attēlu skatīt: www.flickr.com


23. un 24. janvārī, atzīmējot Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure 94. gadadienu (26. janvāris) vai arī tā dēvēto Diplomātu dienu, Ārlietu ministrija organizē vairākus pasākumus.

Uzrunājot viesus svinīgajā pieņemšanā, kas 23. janvārī notika Ārlietu ministrijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka pagājušais gads bijis patiess izaicinājums mūsu diplomātiem, īpaši sarežģītās starptautiskās situācijas dēļ,  šogad ir klāt nākušas rūpes, kā ES Padomes prezidējošai valstij. Ministrs izteica pārliecību, ka Latvijas diplomāti ar šiem uzdevumiem tiks galā veiksmīgi. Klātesošos ar uzrunu sveica arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa atzina, ka Latvijai ir ar ko lepoties un tā droši uzsākusi prezidentūru ES Padomē. 

Uz svinīgo pieņemšanu ministrijā tika aicināti ministri, Saeimas deputāti, ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji, goda konsuli, bijušie vēstnieki, pensionētie ministrijas darbinieki un citi sadarbības partneri. Pasākuma laikā ministrs tradicionāli pasniedza Atzinības rakstus Ārlietu ministrijas darbiniekiem un citu institūciju pārstāvjiem par veiksmīgu sadarbību un sniegto ieguldījumu Latvijas Republikas stiprināšanā.

Par godu Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure gadadienai, ārlietu ministrs tikās arī ar Latvijā nerezidējošiem ārvalstu vēstniekiem.

24. janvārī pulksten 12 plānota ziedu nolikšana I un II Meža kapos Zigfrīda Annas Meierovica, Jāņa Čakstes un bijušo Ārlietu ministrijas darbinieku - Imanta Daudiša, Pētera Vasariņa, Daces Krievānes un Maijas Āboltiņas atdusas vietās.

Preses kontaktiem: