Ziņas ANO
Ārlietu ministrijas logo

2023. gada 27. decembrī no Ventspils ostas uz Nigēriju tika izvesta 34 000 tonnu liela minerālmēslojuma krava, kas ir ziedojums ANO Pasaules Pārtikas programmas iniciatīvai. Tas ir trešais sūtījums no aptuveni 200 000 tonnām Krievijas izcelsmes minerālmēslojuma, kas pieder Eiropas Savienības sankcijām pakļautiem uzņēmumiem un glabājas Latvijas teritorijā. Iepriekšējie ziedojumi šogad tika nogādāti Kenijai un Zimbabvei.

ANO Pasaules Pārtikas programma tuvākajā laikā plāno organizēt atlikušo sankcijām pakļauto minerālmēslojuma kravu izvešanu no Latvijas, lai palīdzētu tām valstīm, kurām šie produkti ir visvairāk nepieciešami.

Ārlietu ministrija jau informēja, ka Ministru kabinets 2022. gada 6. decembrī pieņēma lēmumu atsaukties ANO lūgumam mazināt Krievijas kara Ukrainā radītās negatīvās sekas un palīdzēt risināt pārtikas krīzi Āfrikas un Latīņamerikas valstīs. Ministru kabinets nolēma atbalstīt Eiropas Savienības sankcijām pakļautajiem uzņēmumiem piederošā minerālmēslojuma ziedošanu, izmantojot ANO Pasaules Pārtikas programmu.

Latvija kopā ar ārvalstu partneriem un starptautiskajām organizācijām turpina sniegt atbalstu valstīm, kas cietušas Krievijas izraisītā kara Ukrainā radītās pārtikas krīzes dēļ.