Dokumentu legalizācija

24.03.2020. 10:09

Dokumentu legalizācija nozīmē amatpersonas paraksta un zīmoga īstuma apliecināšanu, lai vienā valstī sastādīti publiski dokumenti iegūtu juridisku spēku citā valstī.

Apmeklētāju pieņemšana dokumentu legalizācijai Konsulārajā departamentā:

Adrese:

Elizabetes iela 57, Rīga LV-1050 (Skatīt kartē);  (informācija par tuvākajām sabiedriskā transporta pieturām: Brīvības bulvāris; Tērbatas iela; Esplanāde)

Telefons:

8000 5905 - bezmaksas informatīvais tālrunis (darba dienās no 8.30 līdz 17.00)
+371 67 015 905 - zvaniem no ārvalstīm (darba dienās no 8.30 līdz 17.00)

E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. oficiālai sarakstei (pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus šādos formātos: DOC, PDF, TXT, RTF, SGML (XML), JPEG, TIFF, PNG, CGM, RAR, ZIP apjomā līdz 10 MB)*
Elektroniskā saziņas forma jautājumiem par dokumentu legalizāciju.

Apmeklētāju pieņemšana

Dokumentu legalizācijai

(1.stāvs)

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju no 2020.gada 13. marta līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot COVID – 19 izplatību Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments ir pārtraucis dokumentu pieņemšanu legalizācijas veikšanai.

Ja dokumenta legalizācija ir nepieciešama kravas pārvadājumu veikšanai, lūgums rakstīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Aicinām būt atbildīgiem un saprotošiem un rūpīgi izvērtēt dokumentu iesniegšanas nepieciešamību ārkārtējās situācijas apstākļos.

Dokumentu īstuma apliecināšanu ar apostille no 2019.gada 1.jūlija Latvijā veic jebkurš zvērināts notārs. Tuvāka informācija pieejama:

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

No 1. jūlija zvērinātu notāru izsniegtās apostille iespējams pārbaudīt šeit: https://www.latvijasnotars.lv/apostille/verify